10 טעויות כספיות שאנשים מצליחים לא עושים

10 טעויות כספיות שאנשים מצליחים לא עושים:

לא ילמדו אתכם בבית הספר כיצד יש לנהל כסף בצורה יעילה. היום נלמד על 10 טעויות כלכליות שאנשים מצליחים לא עושים. כיצד ניתן לנהל את הכסף שלנו בצורה מחושבת, לא רגשית ולא פזרנית.

מאוד קל לאבד את השליטה על הכסף שאנחנו מוציאים, לשכוח להסתכל אל העתיד ולשמור כמה שקלים לבנים לימים שחורים.

אך בעזרת כמה טיפים שנאספו מאנשים מצליחים נדע מה עלינו לעשות כדי לשמר ואף למנף את הכסף שלנו.

לפניכם 10 טעויות כספיות שאנשים מצליחים לא עושים:

1. הם לא מרבים לבזבז את הכסף שהם מרוויחים

אנשים מצליחים מבזבזים פחות ממה שהם מרוויחים, זוהי מיומנות חיונית בכל הנוגע לניהול נכון של כסף. האנשים העשירים בעולם אימצו עיקרון זה אל ליבם. הם מבינים שכדי להמשיך ולתכנן את העתיד יש כעת להסתפק במועט. ללמוד לחיות עם פחות לוקח זמן, חפשו דרכים שונות שבהם תוכלו לחסוך כסף בתחומים שונים. לדוגמה העדיפו לבשל בבית במקום לאכול בחוץ, נסו לגדל את הירקות והפירות שלכם בגינה, רכבו על אופניים לעבודה במקום לנסוע במכונית. ישנן אין ספור שיטות לחסוך כסף שתוכלו להעלות על הדעת, זאת רק מתוך התבוננות אובייקטיבית על אורך חייכם. אם אינכם מצליחים לשמור כ-50 אחוז מההכנסות שלכם נסו לשמור בצד רק 10-15 אחוז מההכנסות החודשיות שלכם, עם הזמן תוכלו להגדיל את הסכום.

2. הם מבינים את הערך של הכסף

אנשים מצליחים לא רואים כסף ככסף אלא כזמן. המחיר שאנחנו משלמים על ארוחה או בגד שווה לזמן שלקח לנו להרוויח את אותו הסכום. לפני כל השקעה חישבו מהו הזמן אר נדרש מכם, כך תוכלו להעריך נכונה את כל ההשקעות וההוצאות שלכם. אנשים מצליחים מעדיפים השקעות בטוחות, הם יעדיפו לקנות מוצר יקר יותר שישמר לאורך זמן רב יותר מאשר מוצר זול שיצטרכו לרכוש שוב לאחר תקופת זמן קצרה, לאורך זמן תוכלו לשים לב שרכישה שנייה של אותו מוצר לרוב זהה למחיר של המוצר היקר יותר. הטיפ שלנו הוא לשים לב לפני כל הוצאה אם היא הוצאה הכרחית או רגשית.

3. הם יודעים איך לנהל את חשבון הבנק שלהם

אנשים מצליחים מבינים את הסיכון בשימוש בכרטיס האשראי. הם לא מקלים ראש כאשר הם צריכים לבצע תשלומים באמצעות כרטיס האשראי. הם יעדיפו להימנע מתשלומים הכוללים עמלות וריביות. הם יפקחו עיין בכל הנוגע לעובר והשב של חשבונות הבנק שלהם, יחפשו טעויות ומחדלים. קל מאוד להימנע מחיובים מיותרים כאשר מבינים איך המערכת עובדת. כל שעליכם לעשות הוא בדיקה חודשית שלוקחת כמה דקות של החשבונות הפיננסים שלכם, כל זאת כדי להבין לאן הכסף הולך.

4. הם לא שוכחים להתאים את המצב הכלכלי שלהם לרגעים חשובים בחיים

עליכם להיות מאוד מחושבים בכל הנוגע לעתיד הכלכלי שלכם ושל משפחתכם. הגיע הזמן ללימודים אוניברסיטאיים? אם כבר לוחצת להתחתן בקרוב? אולי להביא ילד לעולם? אלא כמה מהנקודות שאנשים מצליחים מנהלים ביעילות רבה. החיים הולכים להשתנות גם אם זה לא נראה קרוב מספיק, כדי להיות אחראים לכסף שלכם, עליכם להיות מוכנים להפתעות שהעשויות להתרחש בעזרת תוכנית ערוכה מראש. שבו עם בן או בת הזוג לפחות פעם בשנה כדי לסקור כיצד הכסף משתלב בחיים שלכם. תכננו תוכנית פיננסית אשר תכין אתכם להמשך החיים.

5. הם כל הזמן מחפשים דרכים חדשות להגדיל את הכנסתם

רוב האנשים פשוט מסתפקים בהכנסה הקבועה שלהם לעומת אנשים מצליחים אשר חושבים תמיד על דרכים חדשות להגדיל את הכנסתם. חיסכון של כסף מבטיח לכם את האפשרות להשקיע בהזדמנויות שונות העשויות להגדיל את ההכנסה החודשית שלכם. האינפלציה הולך לאכול כמה שיותר מהרווחים שלכם, לכן בחרו להשקיע באופן שקול את כספכם עכשיו. במקום להתבאס, נסו לרכוש כישורים חדשים אשר יתרמו רעיונות לשיפור הפרודוקטיביות שלכם ושל החברות שאתם עובדים תחתיהן, כך תוכלו לייעל את העניינים ולדעת כי מגיעה לכם העלאה בשכר. חישבו פתוח, מהי ההשקעה הכי מניבה שתוכלו לבצע כעת בעזרת סכום הכסף העומד לרשותכם? נסו לחשוב כיצד תוכלו לעשות כסף מבלי לסכן כסף, מהו הפוטנציאל הקיים בשוק ומה הן הדרישות של השוק, המשיכו כל הזמן לחפש דרכים פשוטות להגדיל את הכנסתכם החודשית.

6. הם לא מתעלמים מדוחות כספיים

כדי להגיע להצלחה כלכלית נדרשים כמה הרגלים איטיים ויציבים. הכוללים יצירת מעקב קבוע אחר הדוחות הכספיים. אנשים מצליחים מגדירים זמן קצר בכל חודש העומד על בין 30 ל-60 דקות בכדי לבדוק את פירוט כרטיסי האשראי, בדיקה ותשלום דוחות. כאשר הם מזהים טעויות או השמטות, הם פועלים באופן מידי. הזכירו לעצמכם על ידי תזכורת בטלפון הנייד לבדוק את החשבונות הפיננסיים שלכם ולשלם דוחות תשלום בזמן, בכדי שלא יתפחו לממדי ענק.

7. הם לא לוקחים סיכונים מטופשים כשמדובר בכסף

כל ההשקעות כרוכות בסיכון כספי מסוים ולכן תמיד קיים פוטנציאל קטן להפסיד כסף. אנשים מצליחים יודעים כי לפני כל השקעה דרוש חישוב נכון של הוצאות והכנסות כדי למנוע הפסדים עתידיים. זה הזמן לשאול שאלות ולהבין כיצד המשוואה עובדת, החוק הבסיסי הוא – לעולם לא להפסיד כסף. זה בעיקר מה שזה, אנשים מצליחים לא לוקחים סיכונים מטופשים כשמדובר בכסף שלהם.

8. הם לא מתיימרים להבין הכול כשזה מגיע לכסף

ישנו הרבה מידע כשמדובר בכסף, אנשים מצליחים לא מתיימרים להבין הכול. להפך הם לא מתביישים לשאול שאלות, להיעזר באינטרנט, בספרים או במומחים. הם מבינים את המגבלות שלהם ומתמקדים בנקודות החוזק שלהם. אך עם זאת הם מנסים תמיד לעבוד ולשפר את המגבלות שלהם, הם בוחרים להרחיב את הידע שלהם כל הזמן ופתוחים להקשיב ולקלוט מידע חדש העשוי להועיל להם בעתידם הפיננסי. אם תרצו להגדיל את ההכנסות שלכם בחרו להיות כמו האנשים הללו. קראו, התעניינו והקשיבו לכל מידע אשר יכול להועיל לכם.

9. הם לא משאירים את מלוא אחריות למומחים

אנשים מצליחים אומנם מחפשים את עצת המומחים אך עם זאת הם לא ישאירו את מלוא האחריות למומחים. זה סביר מאוד לבקש עצה ולהיעזר במומחה אשר ינהל את כספייך האישיים והעסקים. אך אנשים מצליחים תמיד ייקחו את הזמן בכדי לשאול את השאלות, להתייעץ ולהרחיב את הידע שלהם זאת כדי לא להזדקק למומחים בעתיד.

10. הם לא נותנים למרדף אחרי הכסף להשכיח את הערכים שגדלו עליהם

כולנו רוצים להצליח, כולנו חולמים על השקט הקיים בביטחון כלכלי. אך עם זאת החלומות שלנו לא משכיחים מאיתנו את הערכים שגדלנו עליהם. כך גם האנשים המצליחים ביותר לא נותנים למרדף אחרי הכסף להסיט אותם מדרך הישר, הם מבינים כי הצלחה כלכלית היא רק היבט אחד של חיים מוצלחים. כך שכל הזנחה או וויתור על היבט חיים אחר הוא אסטרטגיה גרועה. הם יודעים מהן המטרות האישיות שלהם ויודעים כיצד לאזן ביניהן לבין היעדים הפיננסים שלהם. קחו לדוגמה וויתור על תזונה נכונה או בריאות אשר כרגע יכולים להקל על הלחץ המתגבר אך בבוא הזמן ההשלכות יגברו על ההקלות.

(מתוך כתבה באתר LIFEHACKS)

10 טעויות כספיות שאנשים מצליחים לא עושים
בודק...